Vzrušujúce hry pre partnerské dvojice

Autor: Samo Trnka | 5.5.2005 o 12:15 | Karma článku: 13,77 | Prečítané:  9493x

Potrebujeme: spoločné bývanie; hry sa spravidla dostavia samy od seba. Zakladá sa na subjektívnom pozorovaní – priebeh a výsledky hier sa môžu líšiť. Upozorňujem povahy citlivé na sexistickú diskrimináciu a poslucháčov seminárov z oblasti rodových štúdií, aby tento spot radšej obišli.

Schovávačka
Konfrontačná hra.

Mám svoj systém ukladania vecí. Priateľka má tiež systém ukladania vecí, ktorý však aplikuje aj na moje veci. Ja nenachádzam svoje veci tam, kam som ich odložil. Preto, po prekonaní návalu paniky, začínam rozmýšľať kam by ich dala moja priateľka. Úspešnosť nálezov: približne polovičná. Priateľka je veľmi vynaliezavá a vždy vie nájsť úložný priestor, ktorý nenájdem ja.

Dokumenty a pracovné papiere usporiadané chronologicky podľa veku a akútnosti, prakticky položené na stole, sa v pravidelných intervaloch presúvajú na poličku, usporiadané podľa veľkosti a zásadne v úhľadnom zákryte – s katastrofálnym dopadom na predošlý systém. Žiaden argument o výhodnosti a praktickosti môjho systému nevedie k adaptácii ani jedného z jeho aspektov.

Hra zvyčajne nemá koniec a nedá sa vyhrať.

 

Reminiscenčné veštenie
Hra na precvičovanie pevnosti nervov a dýchacieho ústrojenstva.

Omyly a prešľapy sú každodenným spestrením ktoréhokoľvek dňa. Tie ozaj závažné si však zaslúžia hlbšiu analýzu zo strany partnera, ktorý danú problematiku rozvedie buď do šťavnatej ex-post inštruktáže, ako sa dalo udalosti predísť, či ako sa v danej situácii vzorovo zachovať (To si ale mala najprv ísť za…); prípadne k dobrej nálade prispeje autorskou citáciou inštrukcie či varovania, ktoré odznelo v čase pred vznikom problému. (Ja som ti to hovorila!) Partnerovi, ktorého sa daná udalosť týka, alebo ktorý je jej pôvodcom, ostávajú dve alternatívy: oči pre plač, alebo zaťať zuby a predýchať.

POZNÁMKA: Z dôvodu bezpečnosti zdravia oboch strán sa odporúča nehrať príliš často.

 

Hádanky
Hra pre bystré hlavičky.

Na základe neúplnej informácie, či nepriamej indície treba vydedukovať riešenie a zaujať postoj, prípadne vyvinúť požadovanú činnosť. Čím rýchlejšie, tým lepšie, zvyčajne však býva neskoro. Príklady:

Nevieš kto si dnes strihal nechty?
Riešenie: Cvikátko na nechty je de facto vreckovým katapultom. V pokročilom veku oči už neslúžia tak, ako kedysi. Treba sa ospravedlniť a uletený kus urýchlene vyhodiť.

Je mi zima.
Riešenie: Zvyčajne sa tým vyjadruje túžba po nehe. Iné reakcie, ako podanie deky, alebo rada dať si sveter, sa vtedy nestretávajú s pochopením.

Tú kávu ešte budeš piť?
Riešenie: Zabudli ste od rána na stole šálku so zvyškom kávy. Treba nasadiť snaživý výraz a avizovať svoj úmysel špinavú šálku, teraz už v priateľkiných rukách, umyť. Partnerka je zvyčajne vtedy už vo švungu, takže žiadna práca podobného charakteru nehrozí. Výsledný dojem: bordelár, ale nie bez snahy o nápravu.

Bože, taká som unavená…
Riešenie: (je úplne jasné…) žiaden sex.

 

Spievanky
Hra pre zlomyseľných partnerov pod heslom: „Každá piata žena je týraná. Nie je to málo?“

Niekedy jednoducho na človeka príde chuť na fyzický kontakt bez leitmotívu nežnosti. Práve naopak, ide o viac či menej hrubé zaobchádzanie s priateľkinou telesnou schránkou. Milým výsledkom tohto zbližovania je akési napoly spievané rondo s pomerne pravidelne sa opakujúcim refrénom.

Tu je približný prepis výslednej skladby s pracovným názvom Štyri nočné obdobia:

Refrén: Nerob! Pusti ma!
Pusti ma… Samuško… Nerob mi…
Nóó… Nerob mi… TO!
Refrén: Nerob! Pusti ma!
Trnka! Necháš ma?! Daj mi pokoj!
Samko… Samuško… Prestaň…
Refrén: Nerob! Pusti ma!
Trnka, ty už vážne nemáš rozum!

allegro
andante
rubato
staccato
šupito presto
adagio
vivace
coda, con furioso

Pozor na mieru znesiteľnosti, inak z toho bude biblický plač a škrípanie zubov.

 

Vo fóre uvítam návody na hry, ktoré sa odohrávajú vo vašich domácnostiach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mestám vrásky, developerom hody. Čo spôsobí Holého stavebný zákon? (odpovede)

Návrh z dielne vicepremiéra spôsobil mimoriadny rozruch.

Babišov syn sa znovu ozval: Otec sa ma chcel zbaviť, povedal mi to

Babiš mladší už únos súdne riešiť nechce. Nedôveruje českej polícii.

Moderná krajina

O desať rokov môžeme byť bohatá krajina, ale životné šťastie bude klesať (rozhovor)

V dobiehaní Západu zaostávame, upozorňuje analytik Michal Lehuta.


Už ste čítali?